Ukraina podjęła decyzję w sprawie wyjazdu na Puchar Świata biathlonie do Rosji

Ukraina podjęła decyzję w sprawie wyjazdu na Puchar Świata biathlonie do Rosji
Reprezentacja Ukrainy postanowiła jechać na zawody Pucharu Świata w biathlonie do rosyjskiego Tiumenia.

Poinformował na antenie komentator telewizji UA:Perszyj Andrij Stolarczuk.

Jego zdaniem, ta decyzja jest już ostateczna. Do Tiumenia pojedzie podstawowy skład, a także Ukrainki, startujące w Pucharze IBU. W szczególności do żeńskiej drużyny dołączą Julija Żurawok i Olha Abramowa, które zajmują miejsca w pierwszej dziesiątce Pucharu IBU.

Warto wspomnieć, że wcześniej prezes Federacji Biathlonowej Ukrainy Wołodymyr Brynzak, komentując możliwy bojkot etapu w Tiumeniu, poinformował, że Ukraińcy nie pojadą do Rosji, jeśli tak zdecydują również inne reprezentacje.

Wcześniej reprezentacja Kanady poinformowała o bojkocie etapu Pucharu Świata w biathlonie w rosyjskim Tiumeniu. Decyzja ta była odpowiedzią na słabe, zdaniem Kanadyjczyków, kary dla Rosji ze strony Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOI) za naruszenie przepisów antydopingowych.

5 grudnia Międzynarodowy Komitet Olimpijski wykluczył reprezentację Rosji z udziału w Igrzyskach Olimpijskich w 2018 roku w Korei Południowej. Sankcje te wprowadzono w odpowiedzi na skandale dopingowe i państwowe wsparcie tej polityki.

Wcześniej Wołodymyr Brynzak nie wykluczał, że urzędnicy z rosyjskiego ministerstwa mogli dosypać środki dopingujące również ukraińskim sportowcom.

Artykuły powiązane