Papież skomentował sytuację w Syrii i na świecie

Papież skomentował sytuację w Syrii i na świecie
Papież Franciszek w związku z wydarzeniami w Syrii wezwał światowych przywódców politycznych do wspólnego działania na rzecz pokoju w Syrii i innych regionach.


Informuje o tym Radio Watykańskie.

„Jestem poważnie zaniepokojony obecną sytuacją na świecie, w którym, pomimo środków, dostępnych społeczności międzynarodowej, trudno uzgodnić wspólne działania na rzecz pokoju w Syrii i innych regionach ziemi... Ponownie zwracam się do wszystkich liderów, aby wygrały sprawiedliwość i pokój”, - powiedział papież w niedzielę, 15 kwietnia, po modlitwie Anioł Pański wraz z dziesiątkami tysięcy pielgrzymów i pobożnych turystów, którzy zebrali się na placu Świętego Piotra w Watykanie.

W komunikacie podkreślono, że ten apel papież Franciszek kieruje do wszystkich ludzi dobrej woli, a w szczególności do liderów, dwa dni po tym, jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Francja zaatakowały niektóre obiekty wojskowe w Syrii, aby zniszczyć zapasy broni chemicznej, które przypuszczalnie znajdowały się na terytorium kraju.

Warto wspomnieć, że w nocy 14 kwietnia Wielka Brytania, USA i Francja zrealizowały precyzyjny atak rakietowy w Syrii na obiekty, powiązane z bronią chemiczną. Głównymi celami koalicji były centrum naukowo-badawcze w Damaszku, które wiąże się z produkcją broni chemicznej, a także dwa magazyny broni chemicznej w prowincji Homs.

8 kwietnia kontrolowane przez powstańców miasto Duma we Wschodniej Gucie ucierpiało w wyniku ataku chemicznego, w którego wyniku zginęło co najmniej 70 osób, rannych zostało ponad 1000.

 

Artykuły powiązane