Papież Franciszek sprzedał na aukcji Sotheby's swój Lamborghini Huracan za 715 tys. euro

Papież Franciszek sprzedał na aukcji Sotheby's swój Lamborghini Huracan za 715 tys. euro Foto: Lamborghini
Wszystkie pieniądze ze sprzedaży samochodu papież oddał na cele charytatywne

 

Papież Franciszek sprzedał swój Lamborghini Huracan RWD Coupe na aukcji Sotheby's w Monako za 715 tys. euro, informuje Motor1.

"Lamborghini Huracan RWD Coupe (papieża Franciszka - red.) został sprzedany za 715 tysięcy euro na aukcji Sotheby's na forum Grimaldi w Monte-Carlo", – zaznaczono w komunikacie.

Wszystkie środki zostaną przekazane na potrzeby organizacji charytatywnych.

Jak informowały media, 15 listopada 2017 roku firma Lamborghini ofiarowała papieżowi Franciszkowi samochód Lamborghini Huracan.

W przyszłości, zgodnie z planem, miał on sprzedać go na aukcji i wysłać uzyskane środki organizacjom charytatywnym.

Model Lamborghini Huracan został zaprezentowany na Genewskich Targach Motoryzacyjnych w marcu 2014 roku. Cena tego samochodu w wersji podstawowej wynosi około 200 tys dolarów. Papież otrzymał w prezencie wyjątkowy egzemplarz ze specjalnym wyposażeniem.

Huracan, który należał do Ojca Świętego w białym kolorze Bianco Monocerus, ze złotymi akcentami wykończonymi lakierem Giallo Tiberino, nawiązuje do flagi Watykanu.

Lamborghini Huracan RWD napędza benzynowy silnik 5,2 V10. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,4 sekundy, a do 200 km/h w 10,1 sekundy. Od 100 km/h do zera samochód hamuje na odcinku 32,2 m. Huracan RWD waży 1389 kg, więc stosunek masy do mocy wynosi 2,39 kg/KM. Prędkość maksymalna to ok. 320 km/h.

Artykuły powiązane