Ukraiński bokser Wasyl Łomaczenko znokautował przeciwnika i został mistrzem WBA

Ukraiński bokser Wasyl Łomaczenko znokautował przeciwnika i został mistrzem WBA
Podczas walki Ukrainiec sam po raz pierwszy był znokautowany.

 

Ukraiński bokser Wasyl Łomaczenko zdobył tytuł mistrza WBA w wadze lekkiej, pokonując Wenezuelczyka Jorge Linaresa, przekazują ukraińskie media.

Pojedynek utytułowanych bokserów odbył się na legendarnej arenie "Madison Square Garden" w Nowym Jorku. Łomaczenko pokonał przeciwnika w 10 rundzie przez techniczny nokaut.

Jak podaje "Ukraińska Prawda", na początku walki Ukrainiec miał przewagę, kontrolując centrum ringu. Jednak w szóstej rundzie Łomaczenko przepuścił ostry cios w twarz bez zamachu i był znokautowany. To był jego pierwszy nokaut w karierze.

Lomachenko is knocked down in Round 6!

He's back up as we head into Round 8 for #LinaresLoma. pic.twitter.com/ecMdXrIG8v

— ESPN (@espn) May 13, 2018

W dziesiątej rundzie bokser po wielouderzeniowej kombinacji posłał Wenezuelczyka na deski ringu. Linares osiągnął wynik "dziewięć", ale sędzia przerwał walkę.

The TKO that made Lomachenko the new WBA lightweight world champion. ?? #LinaresLoma pic.twitter.com/xXSt22Ni4g

— ESPN (@espn) May 13, 2018

Ukrainiec stał się pierwszym w historii zawodnikiem, który został mistrzem świata w trzech kategoriach wagowych w zaledwie 12 pojedynków na pro-ringu, co jest rekordowym osiągnięciem.

30-letni Wasyl Łomaczenko to jeden z najbardziej utytułowanych ukraińskich bokserów, dwukrotny mistrz olimpijski, dwukrotny mistrz świata, mistrz Europy, mistrz świata wersji WBO w wadze piórkowej (do 57,2 kg) i drugiej piórkowej (do 59,0 kg), zasłużony mistrz sportu i wielokrotny mistrz Ukrainy.

Artykuły powiązane