Ukraińska grupa Antytiła zaprezentowała nową piosenkę w języku polskim "Samotnik"

Ukraińska grupa Antytiła zaprezentowała nową piosenkę w języku polskim "Samotnik"
Główną rolę w klipie zagrał znany ukraiński aktor Ołeksji Gorbunow.

 

Grupa Antytiła („Przeciwciała” – tłum. red.) zaprezentował swoją nową piosenkę w języku polskim. Z utworem pod tytułem "Samotnik" zespół kontynuuje podbój publiczności w naszym kraju.

Jak informuje ZAXID.net, podobnie jak w przypadku poprzedniego utworu "Tańcz", ten również jest twórczą interpretacją tego samego ukraińskojęzycznego dzieła "Przeciwciał" – "Samotnik".

Obie kompozycje są zwiastunami przyszłego albumu grupy w języku polskim, którego zapis miał miejsce w polskim Media Studio należącego do producenta i muzyka Piotra "Dzikiego" Chancewicza.

Do polskiej wersji piosenki został całkowicie na nowo stworzony tekst, w który pomógł liderowi grupy Tarasowi Topoli znany polski dziennikarz muzyczny i publicysta Grzegorz Stech. Jest on również współautorem słów do piosenki "Tańcz". W wyniku ich twórczej współpracy "Samotnik" okazał się nie zwykłą adaptacją ukraińskojęzycznej wersji, a całkowicie nową muzyczną historią.

W piosence jest mowa o walce człowieka o swoją indywidualność i oryginalność w nowoczesnym zglobalizowanym świecie. Według Tarasa Topoli, choć w piosence pojawił się nowy tekst, jednak nie straciła ona nic ze swojej pierwotnej dynamiki i również utrzymuje słuchacza w ciągłym napięciu od początku do końca.

 

Oprócz wspomnianego Piotra Chancewicza, z polskiej strony pracował również Oleś Kalmuk, a ze strony ukraińskiej do pracy swój wkład włożył Jewhen Moskałenko (JaMo) i Dmitrij Dimitris Illiaszenko.

Wraz z piosenką grupa zaprezentował klip w języku polskim, w którym główną rolę wykonał znany ukraiński aktor Ołeksji Gorbunow.

Artykuły powiązane