Robin Williams pokazał obraźliwy gest podczas otwarcia Mistrzostw Świata w Rosji

Robin Williams pokazał obraźliwy gest podczas otwarcia Mistrzostw Świata w Rosji
Piosenkarz Robbie Williams podczas swojego wystąpienia na ceremonii otwarcia piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji pokazał do kamer  środkowy palec. 

 

Obraźliwy gest utrwalili użytkownicy portali społecznościowych, oglądając transmisję.

Wcześniej brytyjskiego wykonawcę skrytykowano w kraju za decyzję o wzięciu udziału w ceremonii otwarcia. Wielka Brytania jeszcze na wiosnę stwierdziła, że najwyżsi przedstawiciele państwa nie przyjadą do Rosji i zbojkotują dyplomatycznie mistrzostwa.
 
W Rosji wobec Robbiego Williamsa również pojawiły się pretensje. Piosenkarz powiedział dziennikarzom, że organizatorzy poprosili go nie śpiewać na ceremonii otwarcia hitu "Party Like A Russian" o rosyjskim bogaczu i jego wyuzdanych imprezach.
 
Wynagrodzenie Robbiego Williamsa za występ w Rosji nie zostały ujawnione.
 
Organizatorzy skomentowali całą sytuację. Zdaniem reżysera ceremonii otwarcia Ilji Awierbucha, Williams mógł w ten sposób pokazywać swoją siłę. 
 
"Nikt nie wie, co miał na myśli Robbie, ale mogę powiedzieć, że podczas prób był bardzo profesjonalny i przyjazny. Ja bym ocenił to jako odpowiedź wszystkich sceptykom, którzy krytykują go w ojczyźnie; Jestem pewien, że nie miało to nic wspólnego z Rosją i piosenkarz nie skierował go w naszą stronę. Myślę, że mógł w ten sposób pokazać swoją siłę, bo Robbie to wielka gwiazda i ma prawo robić co uważa za słuszne. Ja, jako choreograf, takiego gestu mu oczywiście nie poleciłem" - powiedział Awierbuch.
 
Rosja wygrała w meczu otwarcia mundialu z Arabią Saudyjską 5:0.
 

Artykuły powiązane