Ukraina zdobyła czwarte złoto na ME w letnich dyscyplinach sportu

Ukraina zdobyła czwarte złoto na ME w letnich dyscyplinach sportu
Ukraińscy skoczkowie do wody Ołeh Kołodyj i Sofia Łyskun wywalczyli złoto na Mistrzostwach Europy w Pływaniu 2018, które odbywają się w Edynburgu w ramach europejskich mistrzostw 2018.

 

Zawodnicy walczyli o pierwszy komplet medali w skokach do wody w mikście. Ukraińcy uzyskali wynik (trampolina 3 m + wieża 10 m) 355.90, wyprzedzając na podium pary niemiecką i rosyjską.

Warto zauważyć, że Sofia wystąpi jeszcze w pojedynczym skoku z 10-metrowej wieży i w drużynowym skoku z 10 metrów z Wałeriją Lulko. Ołeh z kolei zaprezentuje Ukrainę w skokach pojedynczych z metrowej i 3-metrowej skoczni, a także z Ołeksandrem Horszkowozowym w skokach synchronicznych z 3-metrowej trampoliny.

Medal najwyższej próby Kołodyja i Łyskun był już czwartym w dorobku reprezentacji Ukrainy na europejskich mistrzostwach 2018. Godny uwagi również jest fakt, że obydwoje po raz pierwszy w karierze wspięli się na szczyt podium.

Wcześniej złote medale zdobyli Roman Hładysz w kolarstwie szosowym, Mychajło Romanczuk w pływaniu (400 m stylem dowolnym) i reprezentacja kobiet w pływaniu synchronicznym.

screenshot110

Artykuły powiązane