Ukrainka wygrała mistrzostwa świata w strzelaniu sportowym

Ukrainka wygrała mistrzostwa świata w strzelaniu sportowym Foto: issf-sports.org
Ołena Kostewycz w strzelaniu o "złoto" pokonała Rosjankę Witalinę Bacaraszkinę.

Ukraińska mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata Ołena Kostewycz zdobyła złoty medal na odbywających się w Południowej Korei mistrzostwach świata w strzelectwie sportowym (2018 ISSF World Shooting Championships) w konkurencji "pistolet" na dystansie 25 m.

Liderka reprezentacji Ukrainy dotarła do finału na drugiej pozycji, ustępując jedynie Rosjance Witalinie Bacaraszkinie.

Finał okazał się wyjątkowo trudnym - ani finałowe podejście, ani dwie serie nie wyłoniły zwycięzcy. O wszystkim zadecydowała trzecia potyczka, w której na trzy dokładne trafienia Ukrainki, Rosjanka odpowiedziała dwoma.

Dla Kostewycz to już drugi medal na mistrzostwach świata w Korei. Wcześniej razem z Ołehem Omelczukiem zdobyła brąz w strzelaniu drużynowym z pistoletu na dystansie 10 m.