Na Ukrainie zamierzają pobić rekord świata i przeprowadzić najliczniejszą grę intelektualną

Na Ukrainie zamierzają pobić rekord świata i przeprowadzić najliczniejszą grę intelektualną
W sobotę, 15 września, Ukraińcy spróbują ustanowić rekord świata, który będzie wpisany do Księgi rekordów Guinnessa w kategorii „Największa masowa gra intelektualna”.

 

Obecnie ten rekord należy do Indii, gdzie podczas bicia rekordu wzięło udział 4900 uczestników gry.

Rozpoczęcie akcji w projekcie The GAME planowane jest o 12:00 na Stadionie Olimpijskim w Kijowie. Jak zaznaczono, cały zysk z gry organizatorzy przekażą na cele charytatywne.

Ponadto, dla uczniów, studentów, emerytów, weteranów z Donbasu i inwalidów bilety będą bezpłatne.

„Chcemy podczas The GAME zapełnić wszystkie 14 sektorów na Stadionie Olimpijskim, aby było 8300 osób, dlatego wymyśliliśmy wyzwanie dla kijowskich uczelni - pod koniec gry wraz z wyborem projektu charytatywnego wszyscy uczestnicy (gracze i wolontariusze) napiszą miejsce, gdzie studiują lub uzyskali wyższe wykształcenie. Jeśli dany uniwersytet zostanie wspomniany ponad dwieście razy, to jego nazwa będzie jednym z rekordzistów w Księdze rekordów Guinnessa. Następnie wykonamy dla każdej takiej instytucji edukacyjnej kopię certyfikatu, podobną do tych ,które otrzymali indyjscy rekordziści” – powiedział prowadzący Anatolij Usenko.

Drużyny będą składać się z 6 osób każda, spróbują odpowiedzieć na 36 pytań na logikę w języku ukraińskim o różnej tematyce. Projekt ma na celu popularyzację gier umysłowych wśród różnych grup wiekowych.

Według ostatnich informacji na 10 września zarejestrowano już 6900 graczy z 8310, wolontariuszy – 220 z 400.

Informacja o wydarzeniu na Facebooku.

Artykuły powiązane