W Radzie Europy zbierane są fundusze na pomoc dzieciom Donbasu

W Radzie Europy zbierane są fundusze na pomoc dzieciom Donbasu
W Radzie Europy ukraińska wspólnota sprzedaje naleśniki i inne wyroby garmażeryjne w ramach charytatywnej akcji, zbierając fundusze na pomoc dzieciom poszkodowanym w wyniku agresji rosyjskiej na wschodzie Ukrainy.

 

Organizatorem akcji jest "Naleśnik solidarności" - charytatywna stowarzyszenie społeczności ukraińskiej w Strasburgu PromoUkraїna przy wsparciu Stałego Przedstawicielstwa Ukrainy przy Radzie Europy i wydziału społeczno-kulturowego RE Amicale, informuje własny korespondent Ukrinformu w Strasburgu.

"Nasze stowarzyszenie, który zostało stworzone wyłącznie przez Ukraińców, ma już pięć lat. Organizujemy różne imprezy charytatywne, jedną z których jest »Naleśniki solidarności«. Zebrane środki przekażemy poszkodowanym dzieciom na wschodzie Ukrainy, w szczególności, przesiedleńcom, domom dziecka", – powiedziała przedstawicielka PromoUkraїna Ludmyła Ilczuk.

Poinformowała ona także, że stowarzyszenie organizuje wyjazdy dla sierot, dzieci z Donbasu do Francji.

Kolejnym charytatywnym wydarzeniem będzie udział Ukraińców w Strasburgu w jarmarku bożonarodzeniowym, który tradycyjnie odbywa się w centrum miasta.

Artykuły powiązane