Austriacy na prezenty świąteczne wydali prawie miliard euro w gotówce

Austriacy na prezenty świąteczne wydali prawie miliard euro w gotówce
W Austrii najczęściej na Boże Narodzenie w tym roku dawano jako prezent gotówkę — średnio około 256 euro dla jednej osoby, co w skali kraju stanowi około 963 mln euro.

 

Świadczą o tym dane z ankiety online przeprowadzonej przez popularny portal w porównaniu taryf durchblicker.at, informuje korespondent Ukrinformu w Austrii.

„Obdarowywanie prezentami świątecznymi skończyło się, a większość Austriaków i Austriaczek otrzymała w prezencie pieniądze lub karty podarunkowe. W całej Austrii pod choinką zostawiono około 963 mln euro” - czytamy w komunikacie.

W badaniu wzięło udział 1241 osób. Prawie 52% respondentów stwierdziło, że otrzymało na Boże Narodzenie finansowy podarunek, który średnio wynosi około 256 euro, 42% respondentów także poinformowało o prezencie w postaci karty podarunkowej (voucheru). Inne najczęstsze prezenty to książki, filmy, gry (42%).

Według sondażu, około 28% pieniędzy z prezentów na Boże Narodzenie zostanie odłożonych. Zdecydowana większość Austriaków zamierza od razu wydać otrzymane środki przede wszystkim na wypoczynek, ubrania, biżuterie.

Artykuły powiązane