Jak badania DNA mogą przyczynić się do zmniejszenia szowinizmu (WIDEO)

Jak badania DNA mogą przyczynić się do zmniejszenia szowinizmu (WIDEO)
Dzięki eksperymentowi z rozszyfrowaniem DNA, ludzie zrozumieli szaleństwo wrogości narodowej.

Serwis turystyczny Momondo pokazał, jak zareagowali ludzie pewni swojej tożsamości narodowej i niechęci do poszczególnych narodów, dowiedziawszy się, że ich DNA jest bardziej zróżnicowane niż zakładali.

Film, w którym przedstawiciele różnych narodów uświadamiają sobie, że płynie w nich krew ich wrogów, zebrał 25 milionów odsłon na Facebooku.

W eksperymencie wzięło udział 67 osób, wśród nich Anglik, Francuzka, Rosjanka, Irlandczyk, Kurdyjka, Kubańczyk i Banglijczyk. Na początku badania pytano ich o narodowość, do kogo czują awersję i dlaczego.

Eksperci pobrali próbkę ich śliny, a później zaprosili młodych ludzi na ogłoszenie wyników badania DNA. Wyniki zaskoczyły uczestników eksperymentu: Kurdyjka dowiedziała się, że płynie w niej krew Turków, a Anglik, który powiedział o antypatii do Niemców — o swoich niemieckich korzeniach.

Biorąca udział w eksperymencie Francuzka zaznaczyła, że taki test powinien być obowiązkowy dla wszystkich na tej planecie. „Na świecie nie byłoby ekstremizmu, gdyby ludzie wiedzieli o swoich korzeniach”, — powiedziała.

Na zakończenie wszystkim biorącym udział w badaniu zaproponowano „podróż śladami DNA” — tak nazywa się projekt Momondo, w ramach wsparcia którego nagrano ten film. „Świat bez granic zaczyna się od świata bez uprzedzeń” — głosi slogan projektu.

Artykuły powiązane

Media

NHGiyua9lbc