Siedmioro lwowian weźmie udział w Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich 2017

Siedmioro lwowian weźmie udział w Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich 2017
Ministerstwo Młodzieży i Sportu Ukrainy zatwierdziło listę sportowców, którzy przygotowują się do udziału w X Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich 2017.

Odbędą się one w dniach 20-30 lipca we Wrocławiu, zawiadamia portal UNN, powołując się na stronę internetową Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej.

Do udziału w Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich przygotowuje się siedmioro lwowian, którzy wystąpią w trzech dyscyplinach sportu: Stanisław Horuna — karate, Stanisław Kukurudz, Władysław Kukurudz, Jurij Pusz, Taras Jarusz — akrobatyka sportowa (męska czwórka), Ołeksandr Kratow i Nadija Wołyńska — bieg na orientację.

Łącznie na liście kandydatów chcących wziąć udział w zawodach figuruje 114 nazwisk czołowych ukraińskich sportowców w takich dyscyplinach sportu, jak bilard, kręgle, narciarstwo wodne, ju-jitsu, karate, kickboxing, spadochroniarstwo, trójbój siłowy, sportowe ratownictwo wodne, wrotkarstwo, squash, wspinaczka, akrobatyka sportowa, bieg na orientację, sumo, skoki na trampolinie, tajski boks Muay Thai, gimnastyka artystyczna.

Przypomnijmy, że Igrzyska Sportów Nieolimpijskich są organizowane w celu popularyzacji i rozwoju dyscyplin sportu, które nie należą do programu Igrzysk Olimpijskich i odbywają się raz na cztery lata po zakończeniu Igrzysk Olimpijskich.

We Wrocławiu przewiduje się udział około 4 500 zawodników z ponad 100 krajów świata. Podczas zawodów zostanie rozdanych 180 zestawów nagród w 34 dyscyplinach sportu, wśród których 25 to nieolimpijskie, 5 – olimpijskie, a 4 – pokazowe dyscypliny sportu.

Artykuły powiązane