We Francji odbędzie się pierwsza debata telewizyjna kandydatów na prezydenta

We Francji odbędzie się pierwsza debata telewizyjna kandydatów na prezydenta
Kandydaci na stanowisko prezydenta Francji odbędą pierwszą debatę telewizyjną, która może na miesiąc przed wyborami zmienić istniejący układ sił.

Poinformował o tym serwis AFP.

W poniedziałek 20 marca, piątka kontrkandydatów spotka się twarzą w twarz w trakcie debaty telewizyjnej, co może wpłynąć na znaczną liczbę wyborców, którzy jeszcze nie zdecydowali, na kogo oddać swój głos.

W pierwszej debacie telewizyjnej spotka się pięciu głównych kandydatów: lider partii „Front Narodowy” Marine Le Pen, kandydat niezależny Emmanuel Macron, socjalista Benoît Hamon, przewodniczący „Partii Lewicy” Jean-Luc Mélenchon i kandydat partii „Republikanie” François Fillon.

Ogólnie w pierwszej turze wyborów na stanowisko prezydenta Francji zmierzy się 11 kandydatów (Marine Le Pen, Emmanuel Macron, François Fillon, Benoît Hamon, Nicolas Dupont-Aignan, Jean-Luc Mélenchon, Nathalie Arthaud, François Asselineau, Philippe Poutou, Jean Lassalle i Jacques Cheminade).

Poinformowano, że sześciu „słabszych” kandydatów nie weźmie udziału w debacie.

Warto dodać, że według „Le Figaro”, debaty telewizyjne odbędą się na antenie stacji TF1 o 21.00 czasu lokalnego.

Przypomnijmy, że zgodnie z wynikami ankiety Odoxa, niezależny kandydat na prezydenta Francji Emmanuel Macron wyprzedza lider „Frontu Narodowego” Marine Le Pen w pierwszej turze wyborów prezydenckich we Francji i powinien ją pokonać w drugiej turze.

Sondaż pokazuje, że Macron może wygrać w drugiej turze z wynikiem 64% z Le Pen, która może zdobyć tylko 36%.

Artykuły powiązane