Wojna nuklearna może rozpocząć się w każdej chwili – Korea Północna

Wojna nuklearna może rozpocząć się w każdej chwili – Korea Północna
Może dojść do wybuchu wojny nuklearnej, ponieważ USA silnie nadużywa swoich uprawnień.

Z powodu „nadużywania” przez USA swoich uprawnień, wojna nuklearna może wybuchnąć „w każdej chwili”. Jak przekazał serwis Express, powiedział o tym zastępca stałego przedstawiciela Korei Północnej przy ONZ Kim In Ren w trakcie konferencji prasowej.

Dyplomata wyraził przekonanie, że Stany Zjednoczone „niszczą pokój i stabilność” na całym świecie swoją „niesprawiedliwą i nieproporcjonalną” odpowiedzią na działania północnokoreańskiego lidera Kim Dzong Una.

Serwis zauważył również, że Kim In Ren oświadczył później, że amerykański przywódca Donald Trump jest „opętany” pomysłem rozpętania wojny z Koreą Północną. Oprócz tego, dyplomata ostrzegł, że działania wojenne mogą stać się „całkiem realną możliwością”. Podkreślił on również, że „podwyższone napięcie stworzyło nadzwyczajną sytuację”.

Wcześniej Korea Północna ogłosiła, że będzie kontynuować testy rakiet na „tygodniowej, miesięcznej i rocznej podstawie”, bez względu na międzynarodowe potępienie i zwiększenie napięcia wojennego w stosunkach ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki.

Jeśli władze USA będą „tak głupie, aby użyć środków wojskowych”, to doprowadzi to do „wojny totalnej”, - oświadczył szef departamentu MSZ Korei Północnej ds. stosunków z USA Khan Sen Rel.

Wcześniej informowano, że wiceprezydent USA zawiadomił o „końcu ery strategicznej cierpliwości” USA wobec Korei Północnej.

Artykuły powiązane