UE oficjalnie podpisała decyzję w sprawie ruchu bezwizowego dla Ukrainy

UE oficjalnie podpisała decyzję w sprawie ruchu bezwizowego dla Ukrainy
W środę 17 maja w Parlamencie Europejskim odbyła się uroczysta ceremonia podpisania aktu, który wprowadzona ruch bezwizowy dla obywateli Ukrainy.

Decyzja Unii Europejskiej o przyznaniu obywatelom Ukrainy ruchu bezwizowego wejdzie w życie w nocy z 10 na 11 czerwca 2017 roku.

Jak przekazał korespondent „Europejskiej Prawdy”, ceremonia podpisania aktu odbyła się w Strasburgu i była transmitowana przez europejski kanał EBS.

Dokument został podpisany przez przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Antonio Tajaniego i ministra spraw wewnętrznych i bezpieczeństwa narodowego przewodniczącej w Radzie UE Malty Carmelo Abelę.

Na ceremonii podpisania umowy obecni byli również prezydent Ukrainy Petro Poroszenko i referent ds. liberalizacji wizowej dla Ukrainy w Parlamencie Europejskim Marija Gabriel. Prezydent Ukrainy nie podpisał dokumentu, ponieważ jest on wewnętrzną decyzją UE, a nie dokumentem dwustronnym.

Po podpisaniu decyzji o trybie bezwizowy musi ona zostać ogłoszona w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Po 20 dniach ruch bezwizowy wejdzie w życie. Oczekuje się, że będzie działał od 11 czerwca.

Jak informowaliśmy wcześniej, 11 maja Unia Europejska zakończyła uchwalanie ruchu bezwizowego dla Ukrainy.Artykuły powiązane