Stany Zjednoczone nie zakażą przewożenia laptopów na trasach z Europy

Stany Zjednoczone nie zakażą przewożenia laptopów na trasach z Europy
Przedstawiciele UE i USA na spotkaniu, które odbyło się w środę 17 maja Brukseli, postanowili nie zabraniać przewożenia gadżetów i większych smartfonów w bagażu podręcznym w trakcie lotów z Europy do USA.


Jakp poinformował serwis BBC, podkreśla się, że spotkania amerykańskich i europejskich urzędników trwało cztery godziny. Podjęto decyzję o nie wprowadzaniu takiego zakazu na loty z Europy.

Równocześnie w przyszłości będą rozpatrywane inne kroki, które pomogą zwiększyć bezpieczeństwo lotnicze lotów do USA.

UE nazwała spotkanie z amerykańskimi kolegami istotnym. Z kolei Amerykanie zapewnili Brukselę, że ich spotkanie to początek ery lepszej komunikacji w kwestiach bezpieczeństwa.

Przypomnimy, przedtem informowano, że administracja prezydenta USA Donalda Trumpa rozważa możliwość wprowadzenia zakazu przewozu w bagażu podręcznym laptopów i innych dużych gadżetów elektronicznych w trakcie lotów komercyjnych z niektórych krajów europejskich.

Jak wiadomo, w marcu rząd USA wprowadził zakaz dla pasażerów lotów z ośmiu krajów Bliskiego Wschodu i Afryki, a także Turcji, umieszczania w bagażu podręcznym laptopów, iPodów, kamer i większości innego sprzętu elektronicznego.

Artykuły powiązane