piątek, 14 lipiec 2017 18:29

MSZ wezwało obywateli Ukrainy do powstrzymania się przed podróżami do Egiptu i Indii

W krajach tych obserwuje się pogorszenie sytuacji bezpieczeństwa.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy ostrzegło przed skomplikowaną sytuacją bezpieczeństwa w Egipcie i Indiach oraz wezwało Ukraińców do powstrzymania się przed podróżami do tych krajów.

Poinformowała o tym służba prasowa resortu, przekazuje TSN.

MSZ podkreśla, że 4 lipca egipski parlament przedłużył stan wyjątkowy w kraju o trzy miesiące. Jest to związane z istotną aktywizacją na terenie Egiptu radykalnych grup terrorystycznych, w tym "ISIS". Rebelianci coraz częściej dokonują zamachów przeciwko cywilom z uwagi na ich przynależność religijną.

Tym, którzy są już w Egipcie, MSZ radzi, żeby nie jeździć na półwysep Synaj i pustynne obszary na zachód od doliny Nilu. W innych częściach kraju wzywa się Ukraińców do pozostania bardzo czujnym. Tych, którzy przebywają w egipskich kurortach, wzywa się do powstrzymania się przed wyjazdem poza granice miejsc zorganizowanego wypoczynku.

Obywatelom Ukrainy radzi się również śledzić wiadomości w lokalnych mediach i komunikaty w zasobach informacji MSZ Ukrainy i Ambasady Ukrainy w Egipcie.

Jeśli chodzi o Indie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy zaleca powstrzymanie się przed podróżami do stanu Bengal Zachodni, w tym do rejonu Darjeeling. Jest to związane z zaostrzeniem sytuacji bezpieczeństwa w tym regionie.

Przypominamy, że co najmniej 23 egipskich wojskowych zginęło w wyniku podwójnego wybuchu na północy półwyspu Synaj w dniu 7 lipca. Eksplodowały tam dwa samochody, które próbowały przebić się przez wojskowe punkty kontrolne poza granicami przygranicznego miasta Rafah.

 

Praca w Polsce