sobota, 12 sierpień 2017 07:36

Korea Północna straszy USA całkowitym zniszczeniem

Korea Północna wystąpiła z oświadczeniem z groźbą całkowitego zniszczenia USA.


„USA zaznają haniebnej porażki i ostatecznej zagłady, jeśli będą kontynuować niebezpieczną awanturę wojskową, sankcje i nacisk”,– napisano w oświadczeniu urzędników Korei Północnej, opublikowanym przez państwową agencję KCNA.

Jak informuje CNN, wcześniej Korea Północna poinformowała o planach uruchomienia rakiet średniego zasięgu w okolicy Oceanu Spokojnego, na którym na wyspie Guam znajduje się amerykańska baza wojskowa.

Z kolei Pentagon przygotował plan prewencyjnego ataku na około 20 obiektów Korei Północnej, który zostanie zrealizowane w przypadku wydania rozkazu przez prezydenta USA Donalda Trumpa.

Prezydent USA Donald Trump w swoim mikroblogu na Twitterze oświadczył o gotowości wojskowych kroków w sytuacji z KRLD.

"Wojskowi rozwiązania są w pełni gotowe, wszystko jest gotowe na wypadek, gdyby Korea Północna postąpiła nierozsądne. Mam nadzieję, że Kim Dzong Un znajdzie inny sposób" — napisał Trump.


Jak zawiadomiono, prezydent USA Donald Trump obiecał, że dalsze groźby nuklearne wobec USA „zostaną powitane ogniem, wściekłością i otwartą siłą, których świat jeszcze nie widział".

Groźba Trumpa padła na tle wiadomości o tym, że KRLD wyprodukowała głowicę jądrową, którą można zainstalować na posiadanych przez Koreę Północną rakietach.

Przypominamy, że 5 sierpnia Rada Bezpieczeństwa ONZ jednogłośnie przyjęła rezolucję, która wzmacnia sankcje wobec Korei Północnej. Nowe sankcje w rzeczywistości pozbawią Pjongjang jednej trzeciej rocznego dochodu z eksportu, stanowiącego 3 mld dolarów rocznie.

Korea Północna potępiła ostatnie sankcje ONZ, stwierdzając, że naruszają one jej suwerenność. Pjongjang zapowiedział „uczciwą odpowiedź” na sankcje, nie precyzując jednak, na czym będzie ona polegać.

 

 

Praca w Polsce