Posłanka z partii Macrona sprzedawała wycieczki do parlamentu za 119 euro

Posłanka z partii Macrona sprzedawała wycieczki do parlamentu za 119 euro
Posłanka do parlamentu Francji Pascale Fontenel-Personne, wybrana latem z partii prezydenta Emmanuela Macrona, proponuje swoim wyborcom możliwość zwiedzenia parlamentu za 119 euro.

Pascale Fontenel-Personne, która reprezentuje okręg wyborczy Sarthe na zachodzie Francji, sprzedaje wycieczki do parlamentu na stronie internetowej biura podróży, które założyła wraz z mężem, informuje o tym The Times.

Marszałek Zgromadzenia Narodowego Francji François de Rugy powiedział, że nakazał przeprowadzić wewnętrzne śledztwo, aby ustalić, czy posłanka naruszyła reguły parlamentarne.

Zwykle wycieczki do Palais Bourbon, gdzie odbywają się posiedzenia Zgromadzenia Narodowego, nie odbywają się. W celu złożenia oficjalnych wizyt należy rezerwować czas co najmniej trzy miesiące wcześniej.

Po nagłośnieniu sprawy posłanka potwierdziła, że jej firma rzeczywiście sprzedawała wycieczki, ale zaznaczyła, że odbywało się to tylko do momentu wybrania do parlamentu.

Fontenel-Personne zaznaczyła również, że odchodzi z kierownictwa firmy turystycznej, a wycieczki już nie będą sprzedawane.

Na początku tygodnia inny poseł z partii Macrona podał się do dymisji z powodu oskarżeń o to, że pobił swojego kolegę z „Partii Socjalistycznej” kaskiem motocyklowym.

Artykuły powiązane