wtorek, 12 wrzesień 2017 10:28

Lotniska w Europie udostępnią pasażerom segway’e

Latający z przesiadką pasażerowie, których pierwszy lot przybył do miejsca przeznaczenia z opóźnieniem, muszą prawie biegiem dostać od jednej bramki do drugiej, a czasem i z jednego terminalu do drugiego, aby dostać się na następny samolot. Zauważywszy ten fakt, założyciele firmy Skycop zdecydował się podać „pomocną dłoń” pasażerom.

W projekt planuje się zainwestować około 700 tysięcy euro. W pierwszych miesiącach działania usługi, pasażerom w głównych portach lotniczych Europy zostanie udostępnionych do użytku 100 segway’ów i 100 hoverboardów.

Według zapewnień szefa Skycop, pierwsze 30 minut korzystania z pojazdu będzie kosztować w granicach od 3 do 5 euro, godzina - 7 euro. Według obliczeń firmy, około 10% z 900 mln pasażerów rocznie podróżujących przez europejskie porty lotnicze z radością skorzysta z usługi, która pozwoli zaoszczędzić czas podczas przesiadki.

Jak pisze portal Air Journal, hoverboardy mogą być oczywiście wykorzystywane nie tylko przez pasażerów spieszących się na następny lot, ale i przez tych, którzy nudzą się w oczekiwaniu na spóźniony wylot.

 

Praca w Polsce