W Rosji sytuacja gospodarcza jest gorsza niż na Ukrainie – rosyjski prawnik

W Rosji sytuacja gospodarcza jest gorsza niż na Ukrainie – rosyjski prawnik
Perspektywy gospodarcze na Ukrainie są znacznie lepsze niż w Rosji. Na Federację Rosyjską nałożono międzynarodowe sankcje i sytuacja gospodarcza wciąż się pogarsza, natomiast Ukraina weszła na drogę integracji europejskiej.

Oświadczył o tym rosyjski prawnik Mark Fejgin na antenie programu „Vox populi” (w telewizji ZIK).

„W Rosji, jakkolwiek jest to dziwne, sytuacja gospodarcza jest gorsza niż na Ukrainie. Rzecz w tym, że Ukraina ma pewną perspektywę integracji europejskiej i nie nałożono na nią międzynarodowych sankcji. Przyczyni się to do rozwoju gospodarczego Ukrainy. I z tej pozycji widzę więcej perspektyw dla gospodarki Ukrainy”, – uważa prawnik.

Według Marka Fejgina, sytuacja w Rosji pogarsza się i pokazują to między innymi liczby. Jego zdaniem, lepiej nie będzie, bo nie ma ku temu żadnych przesłanek.

„W Rosji wiele rzeczy się pogarsza jakoby z przyczyn obiektywnych: na niską cenę na produkty węglowe, ropę naftową wpływają albo przyczyny polityczne, sankcje, które nasilają się, zarówno istotnie, jak i ilościowo. A sytuacja jeszcze się pogorszy, nie będzie ona lepsza. Wiele osób mówi, że ludzie, którzy są przeciwko rosyjskiej władzy zawsze przewidują katastrofalną sytuację. Ale jeśli porównać rok 2012 i 2017, to staje się oczywiste, że sytuacja gospodarcza w Rosji pogorszyła się i pod względem klimatu inwestycyjnego, i po wprowadzeniu sankcji z powodu Krymu i Donbasu”,– mówi Marka Fejgina.

Artykuły powiązane