Zjednoczone Emiraty Arabskie odsyłają wszystkich dyplomatów KRLD i zaprzestają wydawania wiz

Zjednoczone Emiraty Arabskie odsyłają wszystkich dyplomatów KRLD i zaprzestają wydawania wiz
Zjednoczone Emiraty Arabskie poinformowały o zakończeniu misji dyplomatycznej ambasadora KRLD w kraju, a także o odwołaniu własnego wysłannika z Pjongjangu.

Zawiadamia o tym państwowa agencja informacyjna Zjednoczonych Emiratów Arabskich WAM, powołując się na oświadczenie MSZ kraju.

Według danych agencji Zjednoczone Emiraty Arabskie zaprzestają również wydawania nowych wiz i licencji firmom należącym do obywateli KRLD.

Podkreśla się, że taką decyzję podjęto zgodnie z uchwałami Rady Bezpieczeństwa ONZ, przyjętymi z uwagi na nuklearne i rakietowe próby Pjongjangu.

Jak wiadomo, 5 sierpnia Rada Bezpieczeństwa ONZ jednogłośnie przyjęła uchwałę, która zaostrza sankcje wobec Korei Północnej. Nowe sankcje pozbawią Pjongjang jednej trzeciej rocznego dochodu z eksportu, wynoszącego 3 mld dolarów rocznie.

11 września Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła nowe sankcje wobec Korei Północnej, uchwała nie przewiduje jednak najsurowszych środków, proponowanych przez administrację prezydenta USA.

Przypominamy, że Chiny zamykają na swoim terytorium północnokoreańskie firmy zgodnie z sankcjami ONZ wobec Pjongjangu, wprowadzonymi z uwagi na nuklearne i rakietowe próby Pjongjangu.

Artykuły powiązane