W Parlamencie Europejskim zaprezentowano raport Ukrainy w sprawie przestępstw prywatnych armii Federacji Rosyjskiej

W Parlamencie Europejskim zaprezentowano raport Ukrainy w sprawie przestępstw prywatnych armii Federacji Rosyjskiej Fot. SBU
W Parlamencie Europejskim zaprezentowano raport o zbrodniach rosyjskich prywatnych kampanii wojskowych na Ukrainie i w Syrii.

Zawiadomiono o tym na stronie internetowej Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.

Raport został przygotowany przez SBU, Ministerstwo Polityki Informacyjnej i międzynarodową ochotniczą społeczność wywiadowczą InformNapalm.

Na spotkaniu przedstawiono dane dotyczące geografii działalności ugrupowań terrorystycznych, które na rozkaz Kremla działają na Krymie, Donbasie i w Syrii, a wcześniej w Bośni i Hercegowinie.

Przedsięwzięcie „Rosyjskie prywatne kampanie wojskowe walczące na Ukrainie i w Syrii” zostało zorganizowane przez poseł Parlamentu Europejskiego z Polski Annę Fotygę. Wzięli w nim udział europejscy posłowie, przedstawiciele europejskich instytucji oraz zainteresowani eksperci.

Ukraińska delegacja przekazała przedstawicielom Parlamentu Europejskiego dane o znanych rosyjskich bojówkarzach, by razem z Europą ukarać tych, którzy naruszają prawo międzynarodowe.

Przypomnijmy, że przewodniczący Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Wasyl Hrycak oświadczył, iż tak zwana rosyjska prywatna firma militarna "Wagnera", która działa w porozumieniu z rosyjskimi służbami wojskowymi i specjalnymi, może być zamieszana w destabilizację sytuacji we wszystkich konfliktach w Europie i na całym świecie.

Artykuły powiązane