KRLD postawiła innym krajom warunek: nie wspierajcie USA, a będziecie bezpieczni – Reuters

KRLD postawiła innym krajom warunek: nie wspierajcie USA, a będziecie bezpieczni – Reuters
Korea Północna oświadczyła przy tym, że może zaatakować z użyciem broni atomowej w dowolnym miejscu w Ameryce.

Ostrzeżenia KRLD trafiły do ONZ. W swoim oświadczeniu Pjongjang przedstawił innym krajom wymóg: nie wspierajcie USA w działaniach wojennych przeciwko Korei Północnej, a będziecie bezpieczni.

Zawiadamia o tym Reuters, dodając, że groźby KRLD zostały opisane w kopii materiałów, przygotowanych przez zastępcę przedstawiciela kraju w ONZ Kima In Ryonga w celu omówienia tematu broni nuklearnej na posiedzeniu komitetu Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Wydanie zauważa jednak, że północnokoreański dyplomata nie odczytał ich tekstu na głos.

„Dopóki ktoś nie będzie brać udziału w działaniach wojennych USA przeciwko KRLD, nie mamy zamiaru stosować ani grozić zastosowaniem broni przeciwko innemu krajowi”, – napisano w dokumencie.

„Cała kontynentalna część USA leży w granicach naszych możliwości ataku, a jeśli USA odważyłby się na inwazję na nasze święte terytorium choćby na cal, nie unikną okrutnej kary w dowolnej części świata”, – napisano.

Przypominamy, że prezydent USA Donald zamierza zniszczyć Koreę Północną w przypadku, gdy będzie ona stanowić zagrożenie dla USA, a także nazwał lidera KRLD Kima Dzong Una „człowiekiem rakietą”, doprowadzającym swój kraj do ruiny. Z kolei Korea Północna nazwała wystąpienie amerykańskiego prezydenta „psim szczekaniem”.

11 września Rada Bezpieczeństwa ONZ jednogłośnie poparła uchwałę o zaostrzeniu sankcji wobec Korei Północnej w odpowiedzi na testy nuklearne, przeprowadzone przez KRLD 3 września.

Jednakże już 15 września rano KRLD uruchomiła kolejną rakietę.

Artykuły powiązane