piątek, 03 listopad 2017 15:12

„Plan Marshalla” dla Ukrainy zostanie przedstawiony w Sejmie Litwy

W Sejmie Litwy odbędzie się prezentacja tzw. „planu Marshalla” dla Ukrainy, uwzględniającego nowy program pomocy dla Ukrainy.

Poinformowała o tym służba prasowa przewodniczącej komisji spraw zagranicznych Rady Najwyższej Ukrainy Hanny Hopko, powołując się na list ambasadora Ukrainy w Republice Litewskiej Wołodymyra Jacenkiwśkiego, przekazuje "Europejska Prawda".

Plan pomocy dla Ukrainy zostanie przedstawiony 6 listopada posłom z Kanady, USA, Japonii i krajów członkowskich UE.

Litwa już zainicjowała dyskusje polityczne na poziomie państw członkowskich UE, a także planuje kontynuować negocjacje posłów na Sejm z posłami do Parlamentu Europejskiego i parlamentów państw członkowskich UE, partiami europejskimi, Komisją Europejską i innymi instytucjami UE, aby przepracować ten problem i zapewnić Ukrainie odpowiednie wsparcie finansowe w ramach nowego budżetu UE na lata 2020-2027.

Wcześniej informowaliśmy, że „plan Marshalla” dotyczący długoterminowego wsparcia Ukrainy, oficjalnie poparty przez „Europejską Partię Ludową”, zostanie przedstawiony na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Brukseli.

Jednak, jak się okazało, w dokumentach szczytu Partnerstwa Wschodniego nie ma nawet pobieżnej wzmianki o tak zwanym „planie Marshalla”.

 

Praca w Polsce