Jednym z zatrzymanych w Arabii Saudyjskiej skorumpowanych książąt okazał się brat Osamy bin Ladena

Jednym z zatrzymanych w Arabii Saudyjskiej skorumpowanych książąt okazał się brat Osamy bin Ladena
Szef grupy budowlanej Binladin Group i brat Osamy bin Ladena Bakr znalazł się wśród książąt aresztowanych w Arabii Saudyjskiej pod zarzutem korupcji.
Zawiadamiają o tym przedstawiciele saudyjskich władz, pisze agencja Reuters.

Ponadto w tej samej sprawie został zatrzymany właściciel firmy inwestycyjnej Kingdom Holding oraz siostrzeniec króla Arabii Saudyjskiej, miliarder Al-Waleed bin Talal. Do aresztu trafił również były minister finansów królestwa Ibrahim Abdulaziz Al-Assaf.

Jak donosi kanał telewizyjny Al Arabiya, saudyjskie władze zatrzymały 11 członków rodziny królewskiej, czterech obecnych i dziesiątki byłych ministrów.

W niedzielę 5 listopada poinformowano, że król Arabii Saudyjskiej Salman bin Abdulaziz Al Saud wydał dekret o walce z korupcją. Powiedział on, że planuje całkowicie pozbyć się nadużyć w krajowym rządzie. Jak stwierdził, w rządzie znaleziono osoby, które "postawiły swoje osobiste interesy ponad obywatelskimi", by w nielegalny sposób pomnażać swój majątek. Saudyjski monarcha ogłosił, że w kraju zatrzymano kilka osób, oskarżonych o machlojki finansowe i nadużycie władzy.

Artykuły powiązane