USA nie będą uczestniczyć w globalnej umowie o migracji

USA nie będą uczestniczyć w globalnej umowie o migracji
Postanowienia nowojorskiej deklaracji o migracji nie są zgodne z polityką Waszyngtonu.

Amerykańska misja przy ONZ oświadczyła, że USA nie dołączą do międzynarodowego traktatu o migracji, który ma zostać przyjęty w 2018 roku, przekazuje RIA Novosti.

„Dziś przedstawicielstwo USA przy ONZ poinformowało sekretarza generalnego ONZ, że Stany Zjednoczone kończą swój udział w globalnej umowie o migracji”, − zawiadomił stały przedstawiciel USA.

Dyplomata zauważył, że wiele pozycji w nowojorskiej deklaracji nie odpowiada polityce USA w dziedzinie migracji i uchodźców.

Jak mówi ambasador USA przy ONZ Nikki Haley, „żaden kraj nie zrobił tyle, ile USA”.

„Nasze decyzje w zakresie polityki migracyjnej muszą być jednak podejmowane tylko przez Amerykanów i nikogo innego”, − powiedziano.

Przypominamy, że w 2016 roku administracja prezydenta Baracka Obamy zdecydowała się dołączyć do nowojorskiej deklaracji o migracji. Zgodnie z jej postanowieniami do 2018 roku powinien zostać przyjęty globalny dokument, dotyczący reagowania na problem masowego ruchu uchodźców i migrantów.

Wcześniej sąd apelacyjny w San Francisco uznał prawo Waszyngtonu do odmowy wjazdu obywatelom sześciu krajów muzułmańskich, którzy nie mają krewnych w USA.

Artykuły powiązane