„Człowiekiem roku” wydania Time został saudyjski książę walczący z korupcją

„Człowiekiem roku” wydania Time został saudyjski książę walczący z korupcją
Na monarchę, który w ubiegłym miesiącu rozpoczął w kraju kampanię na rzecz walki z korupcją, zagłosowało 24% czytelników.

Książę królestwa Arabii Saudyjskiej Mohammed bin Salman Al Saud został „Człowiekiem roku” według czytelników magazynu Time. Wyniki głosowania amerykańskie wydanie opublikowało na swojej stronie internetowej w poniedziałek. Na księcia głosowało 24% odbiorców. Zawiadamia o tym Time.

Na drugim miejscu z dużą różnicą głosów znaleźli się uczestnicy kampanii #MeToo („Ja też”). Istota kampanii polega na tym, że użytkownicy portali społecznościowych opowiadali, jak stali się ofiarami molestowania. Uzyskali 6% głosów czytelników publikacji.

Trzecie miejsce z wynikiem 5% głosów dzielili amerykański piłkarz Colin Kaepernick, specjalny prokurator USA „ds. Federacji Rosyjskiej” Robert Mueller i „Dreamers” — młodzi ludzie, których do USA ściągnęli nielegalnie przybyli do kraju rodzice.

Natomiast tradycyjni liderzy takich rankingów znaleźli się na samym końcu. Angela Merkel i Władimir Putin zebrali po 3%, a Donald Trump — 2%.

Książę Arabii Saudyjskiej stoi na czele utworzonego 4 listopada komitetu ds. walki z korupcją. Następnego dnia polecił zatrzymać 11 członków rządzącej rodziny oraz ponad 40 znanych osób publicznych, wpływowych byłych urzędników i biznesmenów pod zarzutem prania brudnych pieniędzy, wykorzystywania stanowiska służbowego w celu uzyskiwania osobistych korzyści oraz zawieranie nieistniejących umów i branie łapówek.

W zeszłym roku liderem rankingu był premier Indii Narendra Modi.

Zwycięzcę rankingu i zdobywcę tytułu „Człowiek roku” wydanie ogłosi 6 grudnia.

Time wybiera „Człowieka roku” od 1927 roku. Wówczas tytuł ten otrzymał amerykański pilot Charles Lindbergh jako pierwsza osoba, która w pojedynkę pokonała Ocean Atlantycki.

Artykuły powiązane