Tanie linie lotnicze Ryanair zmieniają zasady dotyczące bagażu podręcznego

Tanie linie lotnicze Ryanair zmieniają zasady dotyczące bagażu podręcznego
Według dotychczasowych zasad pasażer mógł zabrać na pokład samolotu dwie torby z bagażem podręcznym. Teraz Ryanair wciąż pozwala przewozić dwie sztuki bagażu nierejestrowanego, jednak większa torba zostanie za darmo umieszczona w ładowni samolotu.

Największe tanie linie lotnicze Europy Ryanair 15 stycznia wprowadzą zmiany w polityce przewozu bagażu podręcznego w samolocie, pisze Delfi.

Według dotychczasowych zasad pasażer mógł zabrać na pokład samolotu dwie torby z bagażem podręcznym: dużą (55 cm x 40 cm x 20 cm, do 10 kg) i małą (35 cm x 20 cm x 20 cm) torby. Teraz Ryanair wciąż pozwala przewozić dwie sztuki bagażu nierejestrowanego, jednak większa torba zostanie za darmo umieszczona w ładowni samolotu. Będzie ona zabierana przy bramkach, a mniejszą torbę będzie można mieć przy sobie. Dziecięcy bagaż podręczny (do 5 kg) dorosły opiekun będzie mógł zabrać jako dodatek do swojego.

Oba przedmioty mogą przewozić w kabinie samolotu ci pasażerowie, którzy wykupili pierwszeństwo wejścia na pokład (5 euro podczas rezerwacji, opłata komisyjna w wysokości 6 euro przed odlotem) lub bilety Plus/Flexi Plus.

Przestrzeń na bagaż w kabinie obliczono na 90 dużych toreb z bagażem podręcznym, w rzeczywistości jednak z pasażerami leci więcej rzeczy. Zmiany w regulaminie przewozu bagażu podręcznego Ryanair pozwolą zmniejszyć współczynnik obciążenia. Wcześniej przewoźnik już obniżył koszt przewozu bagażu rejestrowanego z 30 euro do 25 euro, a jego waga wzrosła z 15 do 20 kg.

Warto nadmienić, że w grudniu minister infrastruktury Ukrainy Wołodymyr Omelian poinformował, że negocjacje międzynarodowego portu lotniczego „Boryspol” z liniami lotniczymi Ryanair w sprawie jego wejścia na rynek ukraiński znajdują się na ostatnim etapie.

Jak informowaliśmy, ukraińskie linie lotnicze UIA przegrały wszystkie sądy z Ryanairem.

Artykuły powiązane