Zagraniczni eksperci skomentowali wydalenie Saakaszwilego z Ukrainy

Zagraniczni eksperci skomentowali wydalenie Saakaszwilego z Ukrainy
Były zastępca szefa Pentagonu Michael Carpenter uważa, że wydalenie z Ukrainy byłego prezydenta Gruzji jest złym rozwiązaniem sytuacji.

Wydalenie z Ukrainy byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwili jest złym rozwiązaniem sytuacji, powiedział były zastępca asystenta szefa Pentagonu ds. Ukrainy i Eurazji w administracji Baracka Obamy, dyrektor Centrum Analitycznego Bidena przy Uniwersytecie Pensylwanii Michael Carpenter.

"Złe dla Ukrainy i jeszcze gorsze dla Gruzji. Stosowanie prawa przez niskie motywy polityczne może mieć aurę legalności, ale jest złym rozwiązaniem z punktu widzenia polityki. Saakaszwili nie jest bohaterem, ale to złe rozwiązanie sytuacji" — Carpenter napisał na swojej stronie w serwisie Twitter.

Również z dezaprobatą o wydaleniu Saakaszwili wyraził się były minister spraw zagranicznych Szwecji, doradca Poroszenki Carl Bildt.

"Pozbawienie Saakaszwilego jego jedynego obywatelstwa jest oczywistym naruszeniem jego praw człowieka. Wymuszona deportacja tylko pogarsza sytuację" — napisał Bildt na swojej stronie w serwisie Twitter.

Jak informowaliśmy, 12 lutego w kijowskiej restauracji zatrzymano byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwili. Następnie poinformowano, że Saakaszwili został deportowany z Ukrainy do Polski

Artykuły powiązane