Podczas ataku na niemiecki rząd hakerzy ukradli dokumenty dotyczące Brexitu i Ukrainy

Podczas ataku na niemiecki rząd hakerzy ukradli dokumenty dotyczące Brexitu i Ukrainy
Skradziono sześć plików, w tym zapisy rozmów UE-Wielka Brytania, a także dokumenty dotyczące negocjacji UE z Ukrainą i Białorusią.

Grupa hakerów, którzy popełnili cyberataki na serwerach rządu niemieckiego, ukradła zapis rozmów UE-Wielka Brytania, a także dokumenty dotyczące negocjacji UE z Ukrainą i Białorusią – pisze Der Spiegel.

Hakerom udało się ukraść sześć plików. Niemieckie służby specjalne odkryły atak w czasie porwania dokumentów dotyczących negocjacji z Ukrainą i Białorusią.

Ponadto, nastąpiło przeniknięcie do bazy danych Passenger Name Record. Baza ta jest na etapie testowania i od maja będzie przechowywać szczegółowe dane osobowe wszystkich pasażerów lotniczych przez 5 lat. Dane te będą wymieniane między krajami UE.

Na początku marca niemieckie media doniosły, że rosyjska grupa hakerska, znana jako Fancy Bears, infiltrowała sieci komputerowe agencji krajowych i kradła ich dane. Agencja dpa, powołując się na nieznane źródła, wskazała, że grupa hakerska APT28 (Fancy Bears) została wykryta w grudniu, a wtargnięcie w sieć prawdopodobnie trwało przez około rok.

Artykuły powiązane