Japonia wprowadza podatek od wyjazdu turystów

Japonia wprowadza podatek od wyjazdu turystów
Niedługo turyści będą musieli wnosić specjalne opłaty podczas wyjazdu z Japonii.


Odpowiednia ustawa została ostatecznie zatwierdzona przez władze Japonii, informuje The Japan Times.

Począwszy od 7 stycznia 2019 roku wszyscy podróżni opuszczający Japonię na pokładzie samolotu lub statku będą musieli uiścić podatek w wysokości 1000 jenów (około 9 dolarów). Innowacja ma na celu utworzenie niezbędnej infrastruktury i poprawę jakości i zakresu usług w celu zapewnienia komfortowego pobytu dużej liczby turystów, oczekiwanej podczas igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w 2020 roku, a także w kolejnych latach.

Zgodnie z przyjętym prawem, z podatku będą zwolnione dzieci w wieku do dwóch lat i pasażerowie tranzytowi, opuszczający Japonię w ciągu 24 godzin od chwili przybycia.

W kraju w ostatnich latach obserwuje się wzrost liczby zagranicznych turystów. Japoński rząd ma nadzieję, że do 2020 roku roczny wskaźnik liczby turystów może wynieść 40 milionów gości. Oczekuje się, że wprowadzony podatek będzie przynosić do 43 miliardów jenów rocznie.

W okresie od stycznia do marca 2019 roku Tokio z pomocą nowych opłat liczy na około 6 miliardów jenów wpływów. Część z tych pieniędzy zostanie przeznaczona na instalację specjalnych systemów rozpoznawania twarzy.

 

Artykuły powiązane