W Czarnogórze zamordowano Ukrainkę, która kierowała dużym biznesem

W Czarnogórze zamordowano Ukrainkę, która kierowała dużym biznesem Foto: FOS/Instagram
W czarnogórskim mieście Kotor wieczorem 11 maja znaleziono martwą obywatelkę Ukrainy Anastasiję Łaszmanową.

 

Jak przekazuje wydanie „Vijesti”, według policji, ciało ze śladami przemocy, w tym ran kłutych, znaleziono w mieszkaniu w którym mieszkała kobieta. Prokuratura wszczęła dochodzenie w tej sprawie.

Łaszmanowa była dyrektorem firmy "Mimoza Group" i "Sea Trade". Ostatnia firma trzy lata temu zakupiła słynny hotel "Mimoza" w centrum miasta Tivat i w tym miejscu skończyła budować nowy kompleks hotelowy. Łaszmanowa była również właścicielem elitarnego kompleksu "Perła" w Porto Montenegru w tymże mieście. Poza tym, posiadała salon kosmetyczny "Fatalna", który znajduje się w prestiżowym hotelu "Tre Canne" w Budvie.

Według FOS, aktywa Łaszmanowej szacowane są na około 105 milionów euro. Motyw zabójstwa nie jest znany, ale według źródeł publikacji, Łaszmanową mogli zabić podczas napadu rabunkowego.

Łaszmanowa już od kilku lat mieszkała w Czarnogórze. Przyjechała do Czarnogóry kilka lat temu, miała paszport rosyjski i najpierw pracowała jako kelnerka. Niektóre media wskazują na to, że według nieoficjalnych informacji, za aktywami Łaszmanowej stoi rosyjski biznesmen Walerij Zadorin. Jest on właścicielem rosyjskiej firmy "Aroma" - jednej z największych firm sprzedaży dóbr luksusowych.

Artykuły powiązane