ONZ wezwało do opracowania globalnej strategii walki z fejkami

ONZ wezwało do opracowania globalnej strategii walki z fejkami
W ramach pracy 40. Sesji Komitetu ONZ ds. Informacji w ubiegłym tygodniu w siedzibie ONZ z inicjatywy Ukrainy odbyła się dyskusja na temat fenomenu rosyjskiej propagandy i tzw. fejkowych informacji.

 

Podczas dyskusji podkreślano, że ONZ powinna zwiększyć wysiłki w walce z fejkami i propagandą, przekazuje UNN powołując się na stałego przedstawiciela Ukrainy przy ONZ.

"Podczas dyskusji stwierdzono, że propaganda i fejkowe wiadomości są elementami wojny hybrydowej, którą prowadzi Rosja w stosunku do Ukrainy i innych państw świata", - podkreślono w biurze.

Ukraińska delegacja podkreśliła, że za ponad cztery lata przeciwdziałania agresji rosyjskiej strona ukraińska zgromadziła duże doświadczenie i opracowała narzędzia do walki z rosyjską propagandą i fejkowymi wiadomościami.

"Jak pokazało spotkanie, to doświadczenie jest interesujące dla społeczności międzynarodowej, przecież Rosja poprzez dezinformacje próbuje wpływać na wewnętrzną sytuację w różnych zakątkach świata. W dyskusji pojawiły się też opinie o tym, że ONZ powinna zwiększyć wysiłki w kontekście opracowania globalnej polityki walki z fejkami i propagandą", - czytamy w komunikacie przedstawicielstwa.

Artykuły powiązane