Zuckerberg zgodził się na transmisję na żywo wystąpienia w Parlamencie Europejskim

Zuckerberg zgodził się na transmisję na żywo wystąpienia w Parlamencie Europejskim
Założyciel Facebooka przedstawi dzisiaj sprawozdanie przed europejskimi liderami.

Spotkanie Parlamentu Europejskiego z dyrektorem generalnym Facebooka Markiem Zuckerbergiem będzie transmitowane na żywo. Taką decyzję podjęli urzędnicy parlamentarni i firma po dyskusji odnośnie różnic co do kwestii zamkniętej rozprawy, informuje Reuters.

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani, który jest krytykowany za publiczne komentowanie problemów prywatności, napisał na Twitterze, że to "dobra wiadomość", że Zuckerberg zgodził się na spotkanie z transmisją w czasie rzeczywistym.

Rzecznik prasowy Facebooka opublikował oświadczenie, w którym twierdzi, że w firmie "z niecierpliwością czekają na spotkanie i będą zadowoleni, iż będzie ona transmitowana na żywo".

Zuckerberg spotka się z Tajani i liderami partii w Brukseli we wtorek. Na środę zaplanowano spotkanie Zuckerberga z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

Przypomnijmy, założyciel amerykańskiego media-giganta, będzie w Europie bronić firmę po skandalu ze sprzedażą danych osobowych brytyjskiej politycznej firmie konsultingowej, która pracowała nad kampanią wyborczą prezydenta USA Donalda Trumpa.

Artykuły powiązane