Ukraina zajęła ósme miejsce w międzynarodowych zawodach czołgowych NATO

Ukraina zajęła ósme miejsce w międzynarodowych zawodach czołgowych NATO
Wygrała drużyna z Wojsk Lądowych Niemiec.

 

Ukraińska drużyna plutonu czołgowego 14. Samodzielnej Zmechanizowanej Brygady Wojsk Lądowych Sił Zbrojnych Ukrainy zajęła ósme, ostatnie miejsce na międzynarodowych zawodach Strong Europe Tank Challenge 2018. Informuje o tym biuro prasowe Ministerstwa Obrony Ukrainy.

Zawody odbyły się w niemieckim mieście Grafenwöhr na poligonie szkoleniowym dowództwa szkoleniowego 7. Armii USA w Europie.

„Ostatniego dnia program dla wszystkich drużyn był jednakowy. Pierwszym etapem był tor przeszkód, start odbył się już o szóstej rano. Później odbyła się sztafeta sportowa. Uczestnicy na czas przenosili różne elementy czołgu. Ostatnią dyscypliną było szybkie strzelanie. Zadanie polegało na trafieniu 20 celów z armaty, mając 30 pocisków. Brana była pod uwagę dokładność i szybkość strzelania” - czytamy w oświadczeniu.

W rezultacie zwycięzcami zostali czołgiści z Wojsk Lądowych Sił Zbrojnych Niemiec. Drugie miejsce zajęli nowicjusze zawodów - Siły Zbrojne Szwecji, a brąz zdobyli przedstawiciele Sił Zbrojnych Austrii. W dodatkowej konkurencji o nazwie strzelanie snajperskie puchar przypadł żołnierzom Sił Zbrojnych USA.

Artykuły powiązane