Krym nie jest częścią Rosji: The Times poprosił o wybaczenie za błąd w mapce

Krym nie jest częścią Rosji: The Times poprosił o wybaczenie za błąd w mapce Foto: twitter.com/UkrEmbLondon
Brytyjczycy opublikowali mapę ilustrując informację Mistrzostw Świata w Rosji i przypisali ukraiński półwysep Rosjanom.

 

Brytyjska gazeta The Times przeprosiła Ukrainę za publikację mapy Rosji z okupowanym Krymem. Tekst wiadomości opublikowała na Twitterze Ambasada Ukrainy w Wielkiej Brytanii.

Brytyjczycy zaznaczyli, że nie uznają aneksji Półwyspu przez Rosję.

"Mapa w sobotnim dodatku dotyczącym Pucharu Świata nieprawidłowo pokazywała Krym jako część Rosji. Zdecydowana większość państw (w tym Wielka Brytania) odmawia uznania rosyjskiej aneksji ukraińskiego Krymu i potępia ją, jako niezgodną z międzynarodowym prawem. Przepraszamy za błąd" – czytamy w oświadczeniu gazety.

565656 02 orig

Z kolei ukraińska Ambasada zaaprobowała taki krok brytyjskich mediów.

"Każdy może popełnić błąd. Co ważne – uznać go i w odpowiednim czasie naprawić. Bardzo to cenimy!", – skomentowali ukraińscy dyplomaci.

W specjalnym dodatku do gazety z okazji Mistrzostw Świata The Times opublikował mapę Rosji z Krymem. Wywołało to oburzenie ukraińskiej Ambasady w Wielkiej Brytanii i wysunięto żądanie o usunięciu błędu. Gazeta opublikowała mapę Rosji, poświęconą Mistrzostwom Świata w Piłce Nożnej z lokalizacją stadionów, na których będą odbywały się mecze. Jednak gazeta nie wzięła pod uwagę, że Krym jest ukraiński, a nie rosyjski.

Artykuły powiązane