Rosja przekazała USA notę protestacyjną

Rosja przekazała USA notę protestacyjną
MSZ Federacji Rosyjskiej wysłało do Waszyngtonu notę protestu z powodu rzekomego naruszenia prawa międzynarodowego w odniesieniu do misji dyplomatycznych Rosji.

 

Możemy o tym przeczytać w komunikacie MSZ Rosji.

"W związku z trwającym naruszeniem przez Stany Zjednoczone Ameryki norm prawa międzynarodowego w odniesieniu do przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych Federacji Rosyjskiej na terytorium Stanów Zjednoczonych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji wyraziło Departamentowi Stanu stanowczy protest, przekazując w drodze dyplomatycznej odpowiednią notę" - czytamy w komunikacie.

"Do tej sytuacji, której konsekwencje wykraczają daleko poza rosyjsko-amerykańskie stosunki dwustronne i naruszają interesy całej społeczności międzynarodowej, została również przyciągnięta uwaga ONZ. Sekretarzowi generalnemu organizacji 18 maja przekazano komunikat Federacji Rosyjskiej do przygotowania raportu 73. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ", - dodaje się w ministerstwie.

2 września 2017 roku władze USA w ramach antyrosyjskich sankcji zamknęły Konsulat Generalny Rosji w San Francisco, przedstawicielstwo handlowe w Waszyngtonie i jego oddziału w Nowym Jorku.

26 marca 2018 roku Waszyngton ogłosił zamknięcie w Seattle Konsulatu Generalnego Federacji Rosyjskiej.

Artykuły powiązane