W Rosji rozpoczęły się największe w ciągu ostatnich 40 lat manewry wojskowe

W Rosji rozpoczęły się największe w ciągu ostatnich 40 lat manewry wojskowe
Na Rosyjskim Dalekim Wschodzie rozpoczęły się manewry wojskowe "Wschód-2018", które staną się największymi w całej współczesnej historii Rosji.

 

Poinformował o tym Departament Informacji i Komunikacji rosyjskiego Ministerstwa Obrony.

"Na Rosyjskim Dalekim Wschodzie, rozpoczęły się manewry wojsk »Wschód-2018« " - czytamy w komunikacie Ministerstwa Obrony.

Manewry odbędą się pod kierownictwem ministra obrony Siergieja Szojgu, od 11 do 17 września na Rosyjskim Dalekim Wschodzie i sąsiednich akwenach Oceanu Spokojnego. Podkreśla się, że staną się one największymi ćwiczeniami wojskowymi w ciągu ostatnich 37 lat. W sumie weźmie w nich udział prawie 300 tys. żołnierzy, dziesiątki tys. pojazdów opancerzonych, helikopterów, samolotów i bezzałogowych statków powietrznych. Również na jednym z etapów manewrów dołączą wojskowi z Mongolii i Chin.

W Ministerstwie Obrony Federacji Rosyjskiej poinformowano, że podczas ćwiczeń zostaną wypracowane sposoby współdziałania różnego rodzaju wojskowych grup w celu zapewnienia obrony Rosji. W rosyjskim resorcie obrony wyjaśniono, że są to niezbędne manewry w celu sprawdzenia gotowości dowodzenia podczas planowania i prowadzenia przegrupowania wojsk na duże odległości. Podczas ćwiczeń zostanie również wypracowana organizacja współdziałania między wojskami lądowymi a siłami marynarki wojennej.

Należy zaznaczyć, że wcześniej w NATO wyrazili nadzieję, że Rosja przeprowadzi te ćwiczenia wojskowe w przejrzysty i przewidywalny sposób.

Artykuły powiązane