Szef rosyjskiej Gwardii Narodowej obiecuje zrobić z Nawalnego „soczysty kotlet”

Szef rosyjskiej Gwardii Narodowej obiecuje zrobić z Nawalnego „soczysty kotlet”
Wiktor Zołotow, szef rosyjskiej Gwardii Narodowej, w odpowiedzi na publikacje Fundacji Walki z Korupcją (FBK) o nieprawidłowościach przy zakupach przez resort towarów dla funkcjonariuszy wyzwał Aleksieja Nawalnego (twórcę wspomnianej fundacji) na „pojedynek”, obiecując zrobić z niego „soczystego kotleta”.

 

Zołotow wypowiedział te słowa w filmie opublikowanym na YouTube.

Na nagraniu Zołotow nazwał Nawalnego „tworem z amerykańskiej probówki”, a jego zarzuty – „obraźliwymi, oszczerczymi wymysłami”, których „w środowisku oficerskim nie przyjęto tak po prostu wybaczać”. Wiktor Zołotow jednocześnie zapewnia, że jego resort walczy z faktycznie ujawnionymi przypadkami korupcji wspólnie z innymi rosyjskimi strukturami siłowymi.

Sam Nawalny obecnie znajduje się w areszcie – pod koniec sierpnia otrzymał wyrok 30 dni za akcję przeprowadzoną jeszcze w zimie. Opozycjonista jeszcze nie skomentował oświadczenie Zołotowa.

Wcześniej w rosyjskiej Gwardii Narodowej nazwano „sfałszowanymi i prowokacyjnymi” dane pochodzące ze śledztwa FBK. Jego autorzy, zdaniem resortu, nie wzięli pod uwagę czynnika sezonowości zakupów, kiedy porównywano ceny warzyw według umów państwowych, zawartych w grudniu 2017 roku i w czerwcu 2018 roku.

W śledztwie FBK wyjawiono, że produkty dla żołnierzy Gwardii Narodowej kupowane są po mocno zawyżonych cenach, a ostatecznymi beneficjentami oszustwa może być „premier Miedwiediew, lub ludzie z jego najbliższego otoczenia”.

Artykuły powiązane