Hakerzy włamali się do 50 mln kont na Facebooku

Hakerzy włamali się do 50 mln kont na Facebooku
Firma Facebook poinformowała na swoim blogu, że hakerzy wykorzystali lukę w kodzie portalu i otrzymali dostęp do około 50 mln kont.

 

Facebook odkrył lukę w drugiej połowie dnia 27 września, po czym zwrócono się do policji. W firmie oświadczono, że nie wiedzą kto stoi za włamaniem.

"Traktujemy to bardzo poważnie i chcielibyśmy, aby wszyscy wiedzieli o tym co się stało oraz o natychmiastowych działaniach, które podjęliśmy w celu ochrony bezpieczeństwa ludzi" – poinformowali w Facebooku.

28 września osoby, które firma uważa za potencjalne obiekty włamania, zostały poproszone o ponowne zalogowanie się do sieci.

"Te osoby muszą zalogować się ponownie, aby ponownie uzyskać dostęp do swoich kont. Również poinformujemy te osoby w komunikacie w górnej części strony wiadomości o tym, co się stało, gdy wejdą do systemu" – powiedział założyciel Facebooka Mark Zuckerberg.

W czasie, gdy prowadzone jest dochodzenie funkcja "Wyświetl jako" na portalu została wyłączona.

Przypomnijmy, że wysoki rangą ustawodawca UE Claude Moraes oświadczył o konieczności przeprowadzenia audytu firmy Facebook przez Europejską Agencję ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji oraz organ ochrony danych.

Artykuły powiązane