W Australii startowały igrzyska dla weteranów Invictus Games Sydney 2018

W Australii startowały igrzyska dla weteranów Invictus Games Sydney 2018
W Sydney odbyła się oficjalna ceremonia otwarcia „igrzysk niezwyciężonych”.

 

Do Australii na igrzyska dla weteranów pojechało 15 ukraińskich sportowców, którzy będą rywalizować w sześciu dyscyplinach: trójboju siłowym, wioślarstwie na ergometrze wioślarskim, lekkiej atletyce, pływaniu, strzelaniu z łuku i kolarstwie szosowym, informuje ukraiński portal rządowy.

"To niesamowite wydarzenie. Główne dzisiejsze emocje to duma i wdzięczność. Udział naszej drużyny w tych zawodach jest bardzo ważny. Tutaj czujesz prawdziwą siłę jedności cywilizacji zachodniej i nienaruszalność jej wartościowego fundamentu", - powiedziała Iwanna Kłympusz-Cyncadze po ceremonii otwarcia imprezy.

Invictus Games potrwają do 27 października i obejmą cały Sydney - od Parku Olimpijskiego do portu w Sydney Harbour. Park Olimpijski, który został w pełni przystosowany do Igrzysk Olimpijskich w 2000 roku, łączy w sobie kilka boisk i będzie centralnym miejscem zawodów. Malowniczy port Sydney Harbour będzie punktem wyjścia regaty, a także będzie gościć uczestników wyścigów rowerowych.

W sumie uczestniczkami „igrzysk niepokonanych” 2018 jest 18 krajów, w tym roku dołączyła do nich Polska. W ten sposób w zawodach biorą udział: Afganistan, Australia, Kanada, Dania, Estonia, Francja, Gruzja, Niemcy, Irak, Włochy, Jordania, Holandia, Nowa Zelandia, Polska, Rumunia, Ukraina, wielka Brytania i Stany Zjednoczone. Założycielem igrzysk jest brytyjski Książę Harry.

W tym roku Ukraina już po raz drugi bierze udział w zawodach.

Artykuły powiązane