W Rzymie podczas awarii schodów ruchomych ucierpieli kibice z Rosji i Ukrainy

W Rzymie podczas awarii schodów ruchomych ucierpieli kibice z Rosji i Ukrainy
Wczoraj na stacji metra Repubblica w Rzymie podczas awarii schodów ruchomych ucierpiało nie mniej niż 24 osoby, z których większość to kibice CSKA Moskwa.

 

Na opublikowanym na koncie kibiców klubu wideo widać, jak ludzie z dużą prędkością lecą w dół, powstaje kotłowanina. Wieczorem w Rzymie odbywał się mecz Ligi Mistrzów pomiędzy CSKA Moskwa i Roma.

 

"Grupa kibiców CSKA schodziła w dół ze stacji. W tym momencie doszło do uszkodzenia schodów ruchomych", — poinformowano w policji Rzymu.

Służba prasowa służby konsularnej ukraińskiego MSZ przekazała na Twitterze, że podczas awarii obrażeń doznali także obywatele Ukrainy. Mowa o czterech osobach.

"Poszkodowani w metro w Rzymie obywatele Ukrainy są hospitalizowani w jednej z lokalnych klinik. Otrzymane obrażenia nie stanowią zagrożenia życia poszkodowanych Ukraińców. Konsul utrzymuje kontakt z ofiarami i personelem kliniki" — napisano w publikacji.

Ranni w awarii okazali się zagorzałymi kibicami rosyjskiej drużyny, którzy specjalnie przylecieli na mecz z Ukrainy. Powiedział o tym ambasador Ukrainy w Włoszech Jewhen Perełyhin, przekazuje „Europejska Prawda”.

"Okazuje się, że na Ukrainie są jeszcze fani moskiewskiego klubu, którzy towarzyszą CSKA Moskwa w Lidze Mistrzów" — powiedział on.

Szef MSW Włoch Matteo Salvini powiedział na antenie radia RTL, że wina za uszkodzenie schodów ruchomych na stacji Repubblica w Rzymie leży na rosyjskich kibicach.

"Winnymi są dziesiątki pijanych pseudokibiców rosyjskiej drużyny, którzy skakali", — powiedział Salvini.

Jak przekazuje TASS, po incydencie we włoskich mediach pojawiła się wersja, że przyczyną wypadku były "skoki i tańce nietrzeźwych kibiców". Burmistrz Rzymu Virginia Raggi poparła to przypuszczenie. Przy tym sami uczestnicy zdarzenia zaprzeczają, że skakali na ruchomych schodach.

Artykuły powiązane