Ukraina weszła w skład Komisji Rozwoju Społecznego ONZ

Ukraina weszła w skład Komisji Rozwoju Społecznego ONZ
W środę, 5 grudnia Ukraina stała się jednym z państw, wybranych w skład Komisji ONZ ds. rozwoju społecznego w latach 2019-2023.

 

Poinformował o tym własny korespondent Ukrinformu w Nowym Jorku.

"Udział w globalnym dialogu społecznego rozwoju przyczyni się do realizacji przez Ukrainę Agendy ONZ w zakresie zrównoważonego rozwoju do 2030 roku" - wyjaśnił rzecznik Stałego Przedstawicielstwa Ukrainy przy ONZ Ołeh Nikołenko.

Dyplomata dodał, że udział Ukrainy w Komisji daje możliwość uzyskania światowego doświadczenia dla opieki społecznej Ukraińców.

"Zgłębienie i korzystanie z międzynarodowego doświadczenia oraz najlepszych praktyk w tej dziedzinie przyczyni się także do kompleksowej ochrony socjalnej ludności Ukrainy", - wyjaśnił on.

58-sesja Komisji Rozwoju Społecznego odbędzie się w lutym 2019 roku. Wśród tematów dyskusji przewidziano: "Uwzględnienie nierówności i wyzwań dla integracji społecznej przy pomocy polityki fiskalnej, płac i polityki ochrony społecznej", "Rozszerzenie możliwości dla osób, które ucierpiały od katastrof naturalnych i sztucznych, w celu zmniejszenia nierówności: rozwiązanie różnego wpływu na ludzi niepełnosprawnych, osób w podeszłym wieku i młodzieży".

Komisja Rozwoju Społecznego jest organem Rady Gospodarczej i Społecznej ONZ. Składa się z 46 państw-członków ONZ, którzy są wybierani na zasadzie rotacji.

Artykuły powiązane