U Sencowa stwierdzono organiczne uszkodzenie serca, wątroby i nerek, - adwokat

U Sencowa stwierdzono organiczne uszkodzenie serca, wątroby i nerek, - adwokat
Długotrwała głodówka ukraińskiego reżysera nie przeszła bez śladu.

 

U nielegalne skazanego w Rosji ukraińskiego reżysera Olega Sencowa wykryto uszkodzenia serca, wątroby i nerek, poinformował o tym w eterze radia "Echo Moskwy" jego adwokat Dmytro Dinze.

Według jego słów, strajk głodowy Sencowa "nie przeszedł bez śladu", i wykryto u niego "zmiany organiczne serca, wątroby i nerek".

"Zdrowie pozostawia wiele do życzenia, przynajmniej te organiczne zmiany, które posiadał, być może przejdą. Na razie 100% prognozy odnośnie jego zdrowia nikt dać nie może. Leczenie trwa i kiedy się skończy, nie wiadomo", — powiedział adwokat.

Przypomnijmy, Ołeh Sencow przerwał strajk głodowy w rosyjskiej kolonii. W FR oficjalnie poinformowano o jego oświadczeniu, jednak powodów nie nazwano. Według adwokata Sencowa, decyzja o przerwaniu głodówki podjęta była po tym, jak rosyjscy lekarze i pracownicy zakładu penitencjarnego przedstawili ultimatum reżyserowi, proponując albo dobrowolnie przerwać głodówkę, albo zgodzić się na przymusowe karmienie.

Sencow rozpoczął strajk głodowy 14 maja 2018 roku. Podstawowym wymogiem było wypuszczenie na wolność Ukraińców, którzy stali się więźniami politycznymi Kremla.

Artykuły powiązane