Stany Zjednoczone wezwały Niemcy posłuchać sąsiadów i zrezygnować z Nord Stream 2

Stany Zjednoczone wezwały Niemcy posłuchać sąsiadów i zrezygnować z Nord Stream 2
W Departamencie Stanu USA wezwano Niemcy wziąć pod uwagę zaniepokojenie sąsiadów i zrezygnować z gazociągu Nord Stream 2.

 

Można o tym przeczytać w oświadczeniu przedstawiciela Departamentu Stanu Robert Palladino.

Jego zdaniem, Stany Zjednoczone z zadowoleniem przyjęły ostatnie decyzje UE odnośnie pociągnięcia Rosji do odpowiedzialności za jej agresywne działania na Ukrainie.

"Rezolucja Parlamentu Europejskiego z dnia 12 grudnia potwierdza znaczenie roli Ukrainy w europejskiej sieci energetycznej i potępia budowę gazociągu Nord Stream 2, który jest wspierany przez Kreml, jako projekt polityczny. Zachęcamy Niemcy do zwrócenia uwagi na zaniepokojenie wielu sąsiadów, których bezpieczeństwo zostanie naruszone z powodu tego gazociągu" - czytamy w oświadczeniu.

W Departamencie Stanu również z zadowoleniem przyjęto decyzję UE o przedłużeniu sankcji gospodarczych wobec Rosji i o pomocy rejonom Ukrainy, które ucierpiały od agresji Federacji Rosyjskiej na Morzu Azowskim.

"Stany Zjednoczone będą kontynuować nacisk na Rosję do odpowiadania za swoje czyny, i będziemy nadal współpracować z europejskimi partnerami i sojusznikami, aby przedstawić wspólny front przeciwko agresji Kremla" - czytamy w oświadczeniu.

Artykuły powiązane