Tsunami w Indonezji: liczba ofiar wzrosła do 373 osób

Tsunami w Indonezji: liczba ofiar wzrosła do 373 osób
Od kataklizmu ucierpiało ponad 1400 osób.

 

Liczba ofiar śmiertelnych w wyniku uderzenia tsunami w Indonezji wzrosła do 373 osób, a liczba poszkodowanych przekroczyła 1400 osób, informuje agencja Associated Press, powołując się na lokalnych urzędników.

Około 128 osób uważa się za zaginione bez wieści.

Od tsunami ucierpiało zachodnie wybrzeże jawajskiej prowincji Benten, w prowincji Lampung na południu Sumatry i inne obszary przybrzeżne Cieśniny Sundajskiej, gdzie setki budynków uległy "znacznemu uszkodzeniu".

Ze strefy katastrofy ewakuowano tysiące ludzi, prezydent Indonezji Joko Widodo na swojej stronie w serwisie Twitter wezwał właściwe organy do poszukiwania zaginionych i świadczeniem pomocy rannym. Turystów i mieszkańców wzywa się do powstrzymania się od zwiedzania plaż do 25 grudnia.

Przyczyną tsunami może być podwodne osuwisko powstałe po erupcji wulkanu Anak Krakatau w Cieśninie Sundajskiej.

Tsunami nawiedziło zachodnią prowincję Banten 23 grudnia. Poważnym zniszczeniom uległy tereny rekreacyjne Agnières i Tanjung Lesung w pobliżu wulkanu Anak Krakatau.

W portalach społecznościowych krąży nagranie momentu uderzenia tsunami podczas koncertu w zachodniej części indonezyjskiej wyspy Jawa, gdzie w tym momencie grała lokalna grupa Seventeen. Wiadomo, że jeden muzyk i kilku gości koncertu zginęło na miejscu.

Artykuły powiązane