Trump zastąpił szefa sztabu wyborczego byłym doradcą Janukowycza

Trump zastąpił szefa sztabu wyborczego byłym doradcą Janukowycza
Trump zwolnił szefa sztabu Corey Lewandowskiego.

Paul Manafort, były doradca prezydenta Wiktora Janukowycza, stanie na czele sztabu wyborczego kandydata na prezydenta USA z Partii Republikańskiej Donalda Trumpa.

Taką wiadomość przekazała Agencja Informacyjna Reutera, powołując się na dwa źródła.

Przedtem Manafort był politycznym konsultantem Trumpa.

Biuro prasowe kandydata na prezydenta potwierdziło zwolnienie byłego szefa sztabu Corey Lewandowskiego. Rozmówcy Agencji Informacyjnej Reutera poinformowali, że Lewandowski często nie zgadzał się z Manafortem w kwestii kampanijnej strategii.

Agencja poinformowała, że pomysł zastąpienia szefa sztabu zasugerowała córka Trumpa Ivanka. Motywem mogła być odmowa dalszego sponsorowania kampanii przez licznych sponsorów korporacyjnych po ostrych wypowiedziach Trumpa na temat wprowadzenia zakazu wjazdu muzułmanów do USA.

Zmiana szefa sztabu miała miejsce na miesiąc przed narodowym zjazdem partyjnym, gdzie będzie miała miejsce oficjalna nominacja kandydata na prezydenta z Partii Republikańskiej.

Wybory prezydenckie w USA odbędą się 8 listopada 2016 roku.

Przypomnijmy, że w 2000 roku Manafort doradzał Partii Regionów na Ukrainie, a dokładniej premierowi i późniejszemu prezydentowi Wiktorowi Janukowyczowi. Manafort rozpoczął współpracę z Republikanami jeszcze podczas kandydatury Geralda Forda w 1976 roku. W 1980 roku pełnił funkcję konsultanta w kampanii Reagana, a następnie pracował w sztabie George’a H.W. Busha i Boba Dole’a.

Artykuły powiązane