wtorek, 13 grudzień 2016 18:38

Mieszkańcy Wilna znajdują w skrzynkach pocztowych zaproszenia do przeprowadzki do Federacji Rosyjskiej

Mieszkańcy Wilna znajdują w swoich skrzynkach pocztowych ulotki z zaproszeniem do przeprowadzki do Rosji, które pokazują, że poziom życia w obwodzie kaliningradzkim jest wyższy niż na Litwie - informuje Delfi.lt.

W ubiegłym tygodniu mieszkańcy Wilna znaleźli w swoich skrzynkach pocztowych ulotki z napisem "Rosja" i rosyjską flagą. Na ulotkach były podane są linki do stron internetowych, dane kontaktowe do ambasady rosyjskiej, tabele i porównania niektórych cen na Litwie oraz w obwodzie kaliningradzkim.

W broszurach napisano, że mieszkańcy Kaliningradu są trzy razy bogatsi niż mieszkańcy Litwy i że poziom życia w obwodzie kaliningradzkim jest wyższy niż na Litwie.

Ambasada Rosji przyznała się do rozprzestrzeniania broszur i poinformowała, że jest to część państwowego programu w zakresie udzielania wsparcia dla tych rodaków mieszkających za granicą, którzy zdecydują się na dobrowolne przesiedlenie do Federacji Rosyjskiej. Program ten został zatwierdzony przez prezydenta Rosji Władimira Putina w 2006 roku.

Wydanie przekazuje, że w ten sposób ambasada stara się ożywić program przesiedlenia, który się nie powiódł.

 

Praca w Polsce